Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Chcesz kupić baseny? Skieruj się tutaj

Basen kąpielowy prawie wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to także ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa czy pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza czy odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na proste rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniale wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa też halę basenową bądź ogród. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Takich akcesoriów jest jednak dużo więcej – jedne podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Nasza siedziba:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]