Zalety drzwi zewnętrznych drewnianych

Drzwi wejściowe pełnią wiele zadań – strzegą przed włamaniem się złodziei, oddzielają od hałasu docierającego z ulicy i ochraniają dom przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Dlaczego warto zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne? Kiedy kupić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne nie ulegają zniekształceniu

Zakup drzwi wejściowych to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy posiadacz domu. Drewniane drzwi zewnętrzne z uwagi na swoje parametry techniczne i solidność od lat cieszą się dużym uznaniem. Ekologiczny surowiec świetnie się prezentuje i można go wykończyć na przeróżne sposoby. Poprawnie zbudowane drewniane drzwi zewnętrzne wyróżniają się energooszczędnością i posiadają niski współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, iż koszty ogrzewania nie są zbyt wysokie, a mimo tego w pomieszczeniach panuje komfort cieplny. Szukając drzwi do mieszkania trzeba zwrócić uwagę na modele o przekroju 68 mm ewentualnie 92 mm. Z uwagi na swoje cechy dużym popytem wyróżniają się szczególnie ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna trójwarstwowo klejonego – nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym i zniekształceniu, więc doskonale nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Obecnie drewniane drzwi wejściowe są zaopatrzone w uszczelki najnowszej generacji.

Atuty dwuskrzydłowych drzwi wejściowych

Producenci świadczą także przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są zalecane w razie posiadania nietypowych otworów drzwiowych. Z kolei drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to propozycja dla tych, którym zależy na niebanalnym designie. Jeżeli szukamy drewnianych drzwi dwuskrzydłowych na wymiar, warto zlecić ich produkcję firmie, która realizuje spersonalizowane projekty na zlecenie, a równocześnie zapewnia wieloletnią gwarancję na swoje produkty. W drzwi drewniane można wstawić efektowne szyby, np. ornamentowe. Kupujący mogą także wybierać spośród różnych typów szyldów. Oprócz walorów estetycznych, warto też położyć nacisk na pozostałe przymioty, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Wyłamanie ich jest utrudnione, ponieważ obecnie coraz częściej zaopatruje się je w systemy antywyważeniowe. Zapewnia to mieszkańcom znakomitą ochronę. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe posiadają również trzypunktowy zamek listwowy, a klient może zdecydować się na niski próg drewniany bądź aluminiowy. By osłonić zewnętrzną powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, przy ich produkcji stosuje się lakiery wysokiej jakości.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]