Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Nie szukaj już więcej! Tu znajdziesz szaters.

Urządzając pokój, z reguły nie przeznacza się dużo czasu na okna. Zazwyczaj decyzja pada na tradycyjne aranżacje, a więc zasłony i firanki, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Charakterystyka okiennic ozdobnych typu shutters

Najważniejszą właściwością shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome, wobec tego można bez trudu je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od zachcianek mieszkańców. Producenci wykonują je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, a także z płyt MDF. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się przede wszystkim na oknach, jakkolwiek tak samo dobrze sprawdzą się na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach spotyka się nadal okazjonalnie, ale każdy z nas na pewno kina bądź telewizji, gdyż te okiennice są często wykorzystywane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w USA oraz w Nowej Zelandii.

Shuttersy nadają wnętrzom niezwykle szykowny wygląd

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie się prezentują, mają one także przydatne funkcje. Przy ich użyciu można pasywnie regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w upalne dni ograniczać kumulowanie się ciepła we wnętrzach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z licznymi stylami wnętrz i można zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom nadzwyczaj szykowny wygląd, zatem wpływają na zwiększenie wartości domu. Warto dodatkowo podkreślić, że okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez stosowania łańcuszków, co rodzice dzieci oraz właściciele psotnych zwierząt, które mogłyby wplątać się dyndające łańcuszki, uznają z pewnością za kolejny plus.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]