W którym pokoju postawić na roletę podgumowaną?

W najupalniejsze miesiące roku Twój dom nagrzewa się do wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu są rolety podgumowane. W upalne lato czy słoneczną wiosnę przed wyjściem z domu zasłoń okna roletami podgumowanymi i po powrocie rozkoszuj się chłodnym, nienagrzanym wnętrzem, idealnym do wypoczynku. Taki model rolety w pełni nie wpuszcza światła słonecznego. Jak działa roleta podgumowana? W jakich pomieszczeniach spisze się najlepiej? Sprawdziliśmy.

Atuty rolety podgumowanej

Największą zaletą rolet podgumowanych jest fakt, że powodują one stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia. Gruba guma na rolecie nie dopuszcza światła do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie grzeje. Zwykle w sezonie letnim zachowanie w pomieszczeniach właściwej temperatury jest trudne. Jeśli nie posiadasz klimatyzatora, to kup ten rodzaj rolety. Rolety podgumowane najczęściej są montowane we wnętrzach, takich jak kuchnia czy łazienka, ale również w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Brak przeciwwskazań, żeby były dekoracją Twojego salonu albo sypialni.

Jakie rolety podgumowane kupić?

Rolety podgumowane zazwyczaj dostępne są w wersji produktu 100% zaciemnienia. Jeżeli szukasz przesłony do nasłonecznionego albo mocno oszklonego pomieszczenia, to ten model spisze się doskonale. Również pokoje, w których potrzebujesz prywatności lub pełnego zaciemnienia, takie jak gabinet, salon oraz sypialna, to świetne wnętrza dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do innych detali pokoju lub zdecyduj się na model w pełnym kontraście do reszty. Rolety mogą być klasycznym lub nowoczesnym dopełnieniem wnętrza, jakkolwiek wszystko jest zależne od Twojej inwencji i pomysłu na ich aranżację.