Urządzenia do oczyszczania powietrza – nie tylko dla astmatyków

Kwestia złej jakości powietrza dręczy nawet mieszkańców niewielkich miast. Powietrze w Polsce jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych ze wszystkich państw tej części. Brak przepisów dotyczących domowych instalacji grzewczych, a także sankcji za palenie w kominkach szkodliwych surowców (takich jak produkty z gumy czy plastiku) , jak również ciągnący się przez dziesięciolecia brak rozporządzeń dotyczących instalacji grzewczych, spowodowały duże zapylenie powietrza. Oddziałuje to niekorzystnie na zdrowie wszystkich Polaków. Czy można zatem zatroszczyć się samemu o oczyszczanie powietrza?

Oczyszczanie powietrza – czyste powietrze w Twoim domu

Sprawa oczyszczania powietrza to zagadnienie, które kraje wysoko uprzemysłowione muszą jak najszybciej rozwiązać, jeśli zależy im na zdrowiu ich mieszkańców. Będzie to niewątpliwie uciążliwy oraz długi proces. Zamiast jednak wyczekiwać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można od razu samemu zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Dzięki domowym oczyszczaczom powietrza w kilkadziesiąt minut można skutecznie przefiltrować drobiny pyłu zawieszone w powietrzu (PM2,5 i PM10), a także większość grzybów i drobnoustrojów, powodujących niekiedy poważne schorzenia. Zalety stosowania urządzenia do oczyszczania powietrza cenią sobie przede wszystkim osoby borykające się z astmą czy alergią, ale i osoby zdrowe w mgnieniu oka poczują zbawienny wpływ czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – wybierz sprzęt z stosownymi atestami

Mieszkańcy silnie uprzemysłowionych terenów czy też zamieszkujący blisko autostrad powinni kupić oczyszczacze, które bez trudu poradzą sobie z wysokim zapyleniem powietrza. Idzie tutaj w głównej mierze o wychwycenie cząstek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno też pozbyć się z niego nie tylko mikroorganizmów, wirusów i zalążków grzybów, ale także groźnego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszym otoczeniu w mniejszej lub większej kondensacji. Wybierając urządzenie do oczyszczania powietrza, należy sprawdzić czy ma ono liczące się atesty.