Stratasys, Makerbot, Formlabs – co oferuje dystrybutor drukarek 3D?

Więcej szczegółów o sklep drukarki 3D

Jedną z wiodących na polskim rynku firm, która dystrybuuje technologię druku 3D jest CadXpert. Istotnym obszarem działalności CadXpert jest sklep internetowy, który w swoim asortymencie posiada narzędzia do druku przestrzennego: skanery 3D i drukarki 3D. Kolejnym filarem jest oferta oprogramowania CAD/CAM/CAE, jak również usługi: drukowanie 3D, projektowanie 3D i skanowanie 3D. Znajdujące się w ofercie CadXpert drukarki 3D pracują w oparciu o trzy technologie: PolyJet, FDM i SLA, natomiast usługi druku 3D są wykonywane w technologiach PolyJet, DMLS, SLS, SLA i FDM.

CadXpert – autoryzowany dystrybutor profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D

CadXpert to autoryzowany dystrybutor firmy Stratasys, a także jedyny dystrybutor urządzeń marki Formlabs i drukarek 3D firmy MakerBots. Posiada najszerszą w Polsce ofertę instrumentów do drukowania przestrzennego – ponad dwadzieścia modeli drukarek 3D i kilkanaście propozycji skanerów 3D. Co więcej CadXpert posiadaobszerną ofertę materiałów do druku 3D – powyżej 50 produktów, w tym również materiały specjalistyczne, m.in.: Ultem 1010, Nylon 12 CF i pozostałe (biokompatybilne, elastyczne, dentystyczne, inżynieryjne itd.). Oprócz materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów firma CadXpert posiada również żywice fotopolimerowe, filamenty i pozostałe materiały używane do druku 3D.

Drukarki 3D profesjonalne oraz na biurko

Asortyment CadXpert jest adresowany zarówno do specjalistów, biznesmenów oraz reprezentantów przeróżnych sektorów (urządzenia firmy Stratasys), jak i klientów indywidualnych nieprofesjonalnych (biurkowe drukarki 3D marki MakerBot). CadXpert działa jako sklep online, udostępnia też showroom zlokalizowany w Krakowie. Każdy, kto chce omówić z profesjonalistami możliwości technologiczne dowolnego aparatu z asortymentu sklepu, swój projekt bądź jest po prostu zaintrygowany procesem wydruku przestrzennego, powinien odwiedzić krakowski showroom. CadXpert zapewnia też kompleksową obsługę posprzedażową: wsparcie merytoryczne oraz techniczne, serwis (w tym także pogwarancyjny) czy szkolenie w obsłudze nabytych urządzeń.

Drukarki 3D – na kieszeń małych i średnich firm

Jakie są koszty narzędzi do druku przestrzennego – drukarek oraz skanerów 3D? Profesjonalny skaner lub drukarka kosztują tyle, że nawet nieduża albo średniej wielkości firma może sobie na nie pozwolić. Zainwestowanie w profesjonalny sprzęt do druku przestrzennego błyskawicznie się zwróci – w obrębie sektorów, jak m.in. odlewnictwo, motoryzacja, medycyna czy stomatologia, samodzielne prototypowanie i drukowanie, a nie zlecanie tych czynności, będzie znaczącą oszczędnością dla firmowych finansów.
Sektor urządzeń do drukowania 3D wciąż ewoluuje – a co za tym idzie, pojawiają się nowatorskie technologie oraz rozwiązania, na które kilka lat temu było stać wyłącznie ogromne korporacje. W dzisiejszych czasach – za sprawą obniżenia cen materiałów do druku 3D oraz samych drukarek 3D – dostęp do nich posiadają również niewielkie firmy, te z daleko skromniejszym budżetem. Sprzęt do druku przestrzennego są stale rozwijane i ulepszane, z roku na roku zmniejsza się koszt uzyskiwania części prototypowanych, drukowanych za pomocą urządzeń addytywnych. Inwestycja w profesjonalne urządzenie do drukowania przestrzennego ma szereg zalet, do najistotniejszych z nich zaliczyć należy zmniejszenie kosztów oraz przyspieszenie procesu produkcji.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]