Środki do usuwania farby olejnej – czyści nawet chropoate powierzchnie

Więcej o środku do usuwania farby olejnej na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html

W ostatnich latach problem wandalizmów na murach i ścianach budynków znacznie przybrał na sile. Z reguły mają one postać napisów wykonanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest żadna, na dodatek zazwyczaj hasła te niosą treści obcesowe bądź rasistowskie. Nie dziwi zatem, iż zarządcy lub właściciele budynków robią wszystko, aby usunąć je z elewacji. W tym celu najczęściej postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednak jest dosyć kosztowne i pochłania sporo czasu. Alternatywą dla przemalowania może być wykorzystanie preparatu do usuwania farby.

Jak działa środek do mycia elewacji?

Działanie takich preparatów opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki najpopularniejszych farb – przede wszystkim rozmaitego rodzaju żywice. Ich specyficzna kompozycja powoduje, iż środki tego typu umożliwiają czyszczenie także mocno chropowatych elewacji. Najlepsze środki do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników (np. toluenu), które są niebezpieczne dla ludzi oraz środowiska. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na ścianę budynku – w tym celu należy skorzystać z dużego pędzla bądź wałka. Po co najmniej godzinie preparat należy wypłukać wodą bądź zmyć myjką ciśnieniową.

Dla kogo środki do mycia elewacji?

Środek do usuwania farby olejnej winien być na wyposażeniu wszelkich ekip czyszczących, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, gdyż to głównie fasady nieogrodzonych budynków są narażone na akty wandalizmu. Nieduży pojemnik preparatu przyda się także właścicielom firm, domów jednorodzinnych czy sklepów. Nabycie preparatu do mycia elewacji to w obliczu konieczności przemalowania ścian po raz kolejny istotna oszczędność – zarówno jeśli idzie o czas niezbędny do wykonania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]