Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Więcej na temat shuttersów w sypialni na skyshutters.pl

Wewnętrzne okiennice ozdobne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się zwykle z aranżacją wnętrz w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Ale ten moduł osłony okiennic można wykorzystać również w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a jednocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż popularne aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu wspaniale wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, ponieważ to w salonie podejmuje się gości, jak również spędza się w nim większą część dnia. Dlatego więc trzeba zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko zachwycający, ale także przytulny. Dowolność zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala np. na przyjemne jego ściemnienie, jeśli chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę włączyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – znakomita ochrona przed hałasem

Swoboda regulacji wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak z jeszcze innego powodu – z ich pomocą można efektywnie kontrolować temperaturę sypialni, która ma olbrzymi wpływ na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych zimą dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Poza tym takie okiennice lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej kurzu aniżeli w fałdach firan, a ich konserwacja jest bardzo prosta i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]