Rzeźba do ogrodu – monumentalne i mniejsze projekty

Rzeźby ogrodowe mogą zostać ustawione nie tylko na terenach publicznych, ale również na prywatnych posesjach. Którą metodą się je wykonuje? Kto zazwyczaj zamawia rzeźby do ogrodu i fontanny w formie dekoracyjnej figury?

Rzeźby do ogrodu – nietuzinkowy sposób na aranżację przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się popularną metodą urozmaicenia prywatnych ogrodów i terenów municypalnych. Współcześnie wielkim zainteresowaniem cieszą się wyszukane rzeźby wytworzone techniką odlewu, których kształt jest opracowany w oparciu o preferencje klienta, jego zamiłowania, a także rozmiar ogrodu. W dużych przestrzeniach doskonale sprawdzą się większe, monumentalne dzieła, które zachwycają swoim dostojnym stylem. W skromniejszych ogrodach rekomenduje się natomiast ustawianie niedużych rzeźb. Klienci mogą wybierać pomiędzy barokowymi wzorami lub wprost na odwrót – postawić na pomniki w stylu minimal. Wybór stosownej figury musi być uzależniony od stylu ogrodu i tego, jaki skutek chcemy finalnie osiągnąć. Znacznym zainteresowaniem cieszą się również oryginalne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te są znakomitą formą aranżacji przestrzeni.

Dla kogo rzeźby ogrodowe?

Rzeźba ogrodowa to wyraz artystycznej ekspresji i jest poszukiwana przez podmioty wszelkiego rodzaju. Cudownie prezentuje się na skwerach, gminnych zieleńcach, lasach, może także być dekoracją terenu przy galerii sztuki, uniwersytecie, hotelu, gmachu ministerialnym czy też innym obiekcie o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźb poszukują też klienci indywidualni, którzy chcą nadać swojemu ogrodowi niesamowity klimat. Można wybrać prostą rzeźbę, która podkreśli nowoczesny charakter ogrodu albo zdecydować się na figurę stylizowaną na zabytkową. Popularne stają się także majestatyczne rzeźby w stylu orientalnym, które będą stanowić wspaniałe dopełnienie ogrodu utrzymanego w stylu chińskim.