Rolety rzymskie, zaciemniające i na wymiar – dobierz rolety do każdego pomieszczenia

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, Polacy przyzwyczajeni są do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale również pozwala to decydować o ilości promieni słonecznych wpadających do mieszkania. Tradycyjnie do zakrywania okien używa się zasłon i firanek, ale w ostatnich latach coraz częściej wybieramy rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie modele rolet wewnętrznych są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bogaty wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych czy okiennych. W większości z nich zakupimy też wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak kółka z żabkami, wsporniki sufitowe i ścienne, rozety oraz karnisze metalowe. W jednym sklepie możemy dobrać cały zestaw niezbędny do instalacji rolet. A to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by kupować z głową. Na przykład, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niedużych oknach, ale nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na takich roletach łatwo zbierają się drobinki kurzu, ponieważ wykonywane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju służą rolety dzień-noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a nawet w łazience. Te rolety posiadają naprzemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ wyprodukowane są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Nasze okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i zdarzyć się może, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, aby właściwie zmierzyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc fachowca.