Prosty sposób na dobrą kawę w domu – kapsułki z kawą

Zobacz, gdzie zamówić kapsułki z kawą.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go najczęściej w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki z kawą równie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie sporządzoną idziemy zazwyczaj do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? Głównie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wypełni całą robotę za nas.

Kawa w kapsułkach – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki do kawy to również nie jest ogromny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,40 zł. Koszt waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kawiarni, jest to często ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od jednego producenta. To bezpodstawne obawy. Dzisiaj do wszystkich popularnych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]