Podstawowe informacje o butach jeździeckich

Jeśli chcesz nabyć buty do jazdy konnej, odwiedź ten adres

Jazda konna w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. Oczywiście nie powinno to zadziwiać – szczególnie, jeżeli zna się spore walory tej dziedziny sportu. Główne z nich to: rozwój wszystkich mięśni, ćwiczenie dobrej postury, a także polepszenie kondycji. Poza tym ma dobroczynne oddziaływanie na samopoczucie: podnosi poczucie odpowiedzialności, redukuje stres oraz sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Żeby jednak w pełni korzystać z pożytków jeździectwa, musimy należycie dobrać odzież i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – zabezpieczenie części albo całej nogi

Rozróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Drugie są o wiele krótsze, gdyż sięgają tylko za kostkę. Oficerki to zaś buty niezwykle wysokie, sięgające ponad kolano. Dzięki temu gwarantują osłonę całej nodze, minimalizując niebezpieczeństwo powstawania sińców czy otarć. Sztyblety są dużo tańsze, jednak decydując się na ich zakup, powinno się nie zapominać o tym, by wyekwipować się również w osłonę na nogi – czapsy albo sztylpy.

Z jakich materiałów szyje się buty jeździeckie?

W trakcie wyboru butów jeździeckich, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z jakiego są one wykonane. W sklepach znajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej przeróżnych zamienników. Te pierwsze są z pewnością bardziej kosztowne, mimo to opłaca się na nie zdecydować ze względu na zwiększoną wytrzymałość i umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Zalecane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest delikatna i błyskawicznie zyskuje oczekiwany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się nieznacznie gorzej, natomiast jej niewygórowana cena jest znaczną plusem.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]