Najwięksi producenci klinkieru – CRH, Przysucha, Roben

Klinkierjest popularnym materiałem stosowanym na elewacjach i innych powierzchniach na zewnątrz budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji klinkieru sprawia, że równie dobrze radzi sobie ze skrajnymi temperaturami, co wilgocią lub uszkodzeniami mechanicznymi. Planując użycie tego materiału w swoim domu należy jednak poznać najważniejszych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ofercie tych przedsiębiorstw.

Producenci klinkieru – Wienerberger, Roben, CRH

Jednym ze światowych liderów w produkcji klinkierów jest belgijska firma Roben. Cegła klinkierowa Roben na budowach całego świata jest obecna od 160 lat. Cegła Roben jest ceniona ze względu na różnorodność oraz wytrzymałość. Inna znana firma produkująca klinkier, Wienerberger powstała w Austrii na początku XIX wieku, zaś na polskim rynku funkcjonuje od 1995. Cegła klinkierowa Wienerberger w branży budowlanej jest znana dzięki innowacyjności rozwiązań użytych w jej produkcji. Kolejny producent klinkieru, CRH, to znana irlandzka firma. W gronie najważniejszych producentów klinkieru znalazła się także polska firma. Klinkier Przysucha należy do najstarszych produktów polskich tego typu – jest on obecny na rynku od prawie pół wieku.

Modele klinkieru

Producenci klinkieru oferują najróżniejsze modele – dzięki temu bez trudu dopasujemy modele odpowiednie do naszej wizji. W sklepach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier ręcznie formowany, przeznaczony głównie do renowacji zabytkowych budynków, jak i maszynowy, który dzięki gładkiej powierzchni doskonale sprawdzi się w nowoczesnych projektach.