Mop do podłogi – niezastąpiony podczas porządków

Więcej o mopach do mycia podłóg

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo prostym obowiązkiem – wystarczy odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o dużą powierzchnię lub ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. W takich przypadkach warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym charakteryzują się profesjonalne mopy do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim dwie cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego został wykonany. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma służyć do mycia posadzki o znacznej powierzchni – na przykład hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego solidność. Należy również mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów do mycia podłóg

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i szybko myć posadzki. Nieomal równie istotne są także akcesoria pomocnicze. Wśród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu użytkownika. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a dobrze dobrane w dużym stopniu upraszcza i przyspiesza pielęgnację posadzek. Podczas czyszczenia wielkich powierzchni radzimy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]