Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Zainteresowany kontenery produkcja? Kliknij tutaj

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże mnóstwo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które materiały można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne, gruz, złom, jak również rozebrane elementy stolarki otworowej – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

W przypadku ładunków o dużych rozmiarach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów oraz firm transportowych.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]