Maseczka ochronna – kiedy i dlaczego jest nam niezbędna?

Sprawdź, gdzie zamówić maseczkę ochronną, wejdź na https://bit.ly/2JOM2yn

Do niedawna maska ochronna kojarzyła się jedynie z medykami albo japońskimi turystami zwiedzającymi Polskę. Teraz z powodu rozprzestrzeniających się cyklicznie niebezpiecznych chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową, maski jednorazowe oraz te wielokrotnego użytku są przez Polaków noszone codziennie.

Do czego używane są maseczki ochronne na twarz?

Maseczki na twarz osłaniają nos oraz usta, dzięki czemu ograniczane jest zagrożenie przedostania się bakterii i wirusów do organizmu przez śluzówkę. Niektóre modele maseczek zaopatrzone są w przejrzystą przesłonę z tworzywa sztucznego, która w pełni zabezpiecza twarz, a zwłaszcza oczy, przez które także może dochodzić do zakażenia. Maseczki na twarz powinny być stosowane przez lekarzy, pielęgniarki oraz ratowników, którzy są szczególnie narażeni na bezpośrednią, ciągłą styczność z ludźmi zarażonymi. Pozostałym ludziom takie maski posłużą do ochrony przed niebezpiecznymi zarazkami podczas korzystania z komunikacji miejskiej czy codziennych zakupów. W czasie zagrożenia zachorowaniem na bardzo niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 stało się to bezsprzecznie koniecznością.

Jak wybrać maseczki ochronne na twarz do codziennego używania?

Maseczki powinny być komfortowe i zapewniać swobodne oddychanie. Maseczka powinna mieć kontakt ze skórą jedynie nie podrażniającą powłoką tkaniny, np. bawełny. Rekomenduje się nabywać maseczki ochronne, które przed zapakowaniem zostały ozonowane i które produkowane są z stosowanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Niektórymi maskami można posługiwać się wiele razy, rzecz jasna pod warunkiem trzymania się zaleceń znajdujących się w instrukcji do opakowania załączonej.

Nasza siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]