Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Jeśli chcesz kupić listwy podłogowe, powinieneś odwiedzić tę stronę

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne poprowadzenie kabli i chronią najniższą część ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością dostateczny argument, żeby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]