Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Lampy solne zamówisz na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Małe dekoracje z kamienia i minerałów od wieków zajmują miejsce w naszych domach. Przywozimy je z rozlicznych wycieczek po świecie, a niekiedy nabywamy impulsywnie, bo pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – z reguły to pospolite dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne są ładne i bez większych przeszkód dopasujemy je do aranżacji domu, ponieważ kupimy je w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne, jako że nie ma kamieni o identycznych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się chropowatą, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem owych lamp, nadają im bardziej regularne kształty, na przykład walca albo kuli.

Lampy solne a wyzwalanie anionów

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania ujemnych jonów, równoważących te wytwarzane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie m.in. osobom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki dają tego rodzaju lampy, jest delikatny i kojący, dlatego zaleca się stosowanie ich jednostkom cierpiącym na bezsenność lub stres, gdyż dzięki nim można łatwiej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też przepiękne świeczniki i pojemniczki na drobiazgi, a duże bloki z soli kamiennej używa się w dekoracji wnętrz oraz gastronomii.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]