Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Jeśli potrzebujesz pojemnika na śmieci metalowego, kliknij tu

Nie wszystkie odpady powinny trafić do koszy na surowce zmieszane albo wtórne. Dotyczy to głównie tych, które powstają podczas różnych prac budowlanych i remontów, jak również odrzutów industrialnych. Należy je transportować do wyznaczonego punktu zbiórki selektywnej, gdzie będą poddane recyklingowi zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych sytuacjach mogą jednakże wyniknąć problemy powiązane z przechowywaniem i transportem odpadów. Żeby ich uniknąć, trzeba wyposażyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na odpady

Najprostsze kontenery otwarte są przeznaczone do składowania i przewozu gruzu, opakowań, starych mebli i pokrewnych odpadów. Poza tym dostępne są też kontenery uszczelniane, które świetnie sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (m.in. tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są również wymagane w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak wióry metalowe, granulaty bądź trociny. Ich załadunek ułatwia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najłatwiejsze w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w system ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla jakich firm?

Odbiorcami oferty producentów kontenerów stalowych są różne firmy. Wśród nich można wymienić między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające oraz parające się opróżnianiem mieszkań, jak również wszelkiego typu zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na śmieci decydują się podmioty oferujące usługi wywozu gruzu oraz odpadów wielkogabarytowych. Użyczają je one swoim klientom, a po napełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich przechowywania lub recyklingu.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]