Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Chcesz nabyć czapsy skórzane? Wejdź na horse-trade.pl

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie mają tych wad.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, gwarantując ochronę dla całej nogi, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych materiałów. W sklepach zazwyczaj znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z ograniczonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Okazały wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]