Katarek do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

Katar u niemowlaka zwykle nie jest groźną dolegliwością. Mimo powszechności tego schorzenia i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak go lekceważyć. Nieusuwana przez długi czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na uszy oraz inne części układu oddechowego, czego rezultatem bywa rozwinięcie się takich dolegliwości jak zapalenie zatok bądź ucha. By tego uniknąć, należy odciągać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosku naszego dziecka. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie usunie katar

Sposobów na usunięcie wydzieliny z nosa małego dziecka jest wiele. Najpopularniejszy z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą może być dla pociechy bardzo nieprzyjemne. To tłumaczy popularność innego typu odciągaczy, które są wydajniejsze i wygodniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej skomplikowane modele to aspiratory zasilane wbudowanym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czemu warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Przykładem odciągacza do odkurzacza jest Katarek. Wspomniany odciągacz kataru jest prosty w obsłudze i bardzo efektywny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko usuwa wydzielinę, ale też najpierw ją rozcieńcza, co pozwala na całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co łagodzi objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie dziecka. Można go nabyć w 2 wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 55 zł).