Jaki kolor rolet okiennych wybrać?

Rolety okienne, sufitowe oraz ścienne wspominane są w każdym sezonie pośród trendów na modne i nowoczesne urządzenie pomieszczenia. Atutem rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie oraz bogactwo wzorów i kolorów. Czy to rozwiązanie zda egzamin w każdym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety – dopasuj je do wystroju mieszkania?

Dobrzy producenci mogą zaoferować kilkanaście, a czasem kilkadziesiąt wersji kolorystycznych rozmaitych typów rolet okiennych. Rolety dzień i noc, mini i zebra można kupić w szerokim wachlarzu barw.
Wybierz kolor podobny do Twojego wnętrza albo zdecyduj się na barwę w kontraście do mebli, ścian oraz dodatków. Bezpieczne kolory, które zawsze się sprawdzą, to czerń, biel, beże i szarość. Zwłaszcza szarość jest efektowna i elegancka, a jednocześnie powiększa i pięknie rozświetla wnętrza.

Rolety okienne – poznaj ich standardowe wymiary

Wymiary typowych rolet okiennych mierzy się według stosunku szerokość do wysokości. Producenci proponują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu centymetrów szerokości oraz od stu szesnastu do dwustu trzydziestu centymetrów wysokości. Tego typu rolety będą pasować do okien o typowych wymiarach.

Rolety okienne na wymiar

Dla osób, którym marzą się rolety, ale posiadają okna w nieszablonowym rozmiarze, wspaniałym wyborem są rolety okienne wykonywane na wymiar. Jeżeli zatem oferowane w sklepach rolety nie będą pasować wielkością do Twoich okien, to innym pomysłem jest roleta sufitowa, ścienna albo usługa nieodpłatnego zwężania rolet.