Firanki czy rolety dzień noc, a może jedno i drugie?

W trakcie aranżowania wnętrz jesteśmy stawiani przed decyzją: żaluzje, zasłony czy rolety? Czy istnieją przypadki, gdy te dwa komponenty – rolety dzień noc i zasłony – mogą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? Jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie przyjrzeliśmy się inspiracjom wnętrzarskim i teraz postaramy się udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z zasłonami lub firankami?

Rolety dzień noc i firanki – tak czy nie?

Na stronach internetowych poświęconych urządzaniu wnętrz zauważyliśmy kilka propozycji aranżacji pomieszczeń zgodnie z tym pomysłem. Rolety – klasyczne gładkie bądź dzień noc – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W jasnym, pastelowym pomieszczeniu: kobiecej sypialni, dziecięcym pokoju lub salonie, oprócz rolety możesz także w oknie zawiesić firanki. Jakiego koloru? Przy wzorzystej lub intensywnej rolecie zdecyduj się na firankę o kremowej, białej bądź jasnoszarej barwie. Roleta jest jednobarwna i jasna? Firankę możesz dobrać w mocniejszej barwie. Ożywi to pokój i będzie stanowić kontrast lub dopełnienie do znajdujących się tam mebli, dywanu, poduszek i pomniejszych drobiazgów.

Rolety dzień i noc zasłonami – czy takie zestawienie jest możliwe?

W czasie naszych poszukiwań odkryliśmy także wiele sugestii zgrania rolety dzień noc z zasłonami. Pierwsza propozycja to monochromatyzm: roleta i zasłona utrzymana w tym samym spektrum barw (np. szarości, beżu, brązie, bieli). Kolejna propozycja to rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona i stonowana roleta – przy czym motyw zasłony dobierz tak, żeby pasował do estetyki pokoju (romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy, marynistyczne pasy, modne kropki). Ostatnia sugestia polega na kontraście. Intensywna roleta – żółta, niebieska, zielona – oraz delikatna zasłona: szara, biała, beżowa. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z firankami lub zasłonami to oryginalny sposób na aranżację pomieszczenia. Odważysz się wypróbować ten modny duet w swoim mieszkaniu?