Dlaczego nie warto oszczędzać na butach sportowych?

W tym miejscu znajdziesz buty sportowe.

Systematyczny jogging, trening na siłowni czy uczestnictwo w sportach drużynowych są argumentem, aby odpowiednio zatroszczyć się o stopy. Tych aktywności nie powinno się przez długi okres wykonywać w zwyczajnych butach, zatem tak ważne jest zakładanie obuwia sportowego.

Buty sportowe to inwestycja w lepsze rezultaty sportowe i zdrowie

Gros z ludzi asocjuje obuwie sportowe przede wszystkim z wygodą ich noszenia i ciekawym designem. Nie spostrzegamy ich specyficznych właściwości, lecz podświadomie odczuwamy, że stopy czują się w nich dobrze. Z tej przyczyny obuwie sportowe notorycznie wykorzystujemy również w pracy, szczególnie, jeśli wykonujemy fach, w którym przez długie godziny chodzi się bądź stoi – zauważamy je na stopach pracowników magazynów, pedagogów i pielęgniarek. Tymczasem w przypadku sportowców korzystanie z obuwia zaprojektowanego do uprawiania konkretnego sportu pozwala im nie tylko osiągać lepsze rezultaty, ale też uchronić się przed ewentualnymi kontuzjami. Spody obuwia do tenisa są przystosowane do prześlizgiwania się po trawiastej i gliniastej nawierzchni kortów, buty do koszykówki chronią goleń i kostkę graczy od ewentualnych kontuzji w czasie wyskoków, korki do piłki nożnej gwarantują graczom przyczepność i pozwalają na szybką zmianę pozycji zarówno na trawie, jak i sztucznej pokrywie stadionu, identycznie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia bieg po drewnianym parkiecie. Buty sportowe są więc lokatą w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Obuwie sportowe – czemu kosztują więcej?

Jeśli dla praktykowanej przez nas dyscypliny sportu opracowano dedykowane buty, nie powinno się zastępować ich zwyczajnymi tenisówkami. Nawet tak łatwa czynność jak bieganie w tanim obuwiu z marketu może prowadzić do urazów. Nie należy również oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wyższą cenę mają wpływ dekady poświęcone przez producentów na studia nad mechaniką konkretnego sportu oraz opracowanie technologii produkcji takich butów. Obuwie noszące widoczne ślady zużycia lub, które uległo zniszczeniu, trzeba jak najszybciej wymienić na nowe, bowiem z pewnością nie spełnią ono już swoich funkcji, co również może spowodować kontuzje w trakcie treningów.

Nasza siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]