Co daje oczyszczacz powietrza?

Problem zanieczyszczenia atmosfery zagościł już w świadomości statystycznego mieszkańca naszego kraju i coraz rzadziej bywa bagatelizowany. Polacy mają świadomość, że czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma kluczowy wpływ na nasz stan fizyczny. Dopóki nie będą wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy musi zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od cenionych producentów

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo występowania znacznego stężenia PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych schorzeń płuc narażeni są głównie rezydenci metropolii oraz okolic w pobliżu zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery znaczne ilości owych pyłów. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na spore zmniejszenie negatywnego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak przykładowo Meaco, Webber czy GREE, od lat znajdują się w asortymencie polskich sklepów, zatem nie jest to już coś nowego na naszym rynku. Co interesujące, poza filtrowaniem z atmosfery drobinek pyłu, często mają one również inne przydatne funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły oraz drobnoustroje

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w kilku rozmiarach, w związku z tym bez problemu znajdziemy sprzęt najlepsze do danej kubatury mieszkania. Są to urządzenia niezbyt duże, zatem bez ograniczeń można przenieść je między pomieszczeniami. Poza usuwaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wyłapują one dodatkowo mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą być powodem szeregu reakcji uczuleniowych czy też chorób, a także groźny formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a przy tym przynosi lepszy sen. Niektóre urządzenia mają również sensory alarmujące o obecności CO2. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się zwłaszcza osobom cierpiącym na alergie.