Chcesz zabezpieczyć drewno? Użyj, bejcy, ługu lub wosku do mebli

Wosk do mebli znajdziesz na http://bit.ly/2SxIaEq

Środki do ochrony drewna to produkty używane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny powinno się ochronić nimi drewniane meble?

Środki do ochrony drewna – wykorzystanie

Drewno jest materiałem nadającym pomieszczeniu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec często stosowany do wyrobu mebli i elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody). Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna chronią surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez wiele lat. Doskonałe rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki oraz mnóstwo innych elementów. Natomiast środki wykorzystywane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający połysk, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Perfekcyjnie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach powodują, że parkiet jest w wyższym stopniu odporny na eksploatację i zniszczenia. Należy jednakże pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować w stosowny sposób – myć przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]