Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Jeśli potrzebujesz hakowców, koniecznie wejdź na ekombud.pl

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą cechować się ogromną trwałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Dlaczego należy wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich konstrukcja

Pośród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady sypkie, płynne, niebezpieczne, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, która zapobiega rozbryzgiwaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami oraz podłogą posiadającą zaczepy do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery otwarte na gruz i odpady sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały miałkie mogą również posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą też kontenery otwarte używane do transportu i gromadzenia gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]