Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Sprawdź, gdzie zamówić bryczesy do jazdy konnej, wejdź na horse-trade.pl/Bryczesy-jezdzieckie

Jazda na koniu wymaga nie tylko godzin pracy, sporych wyrzeczeń i dużych pokładów cierpliwości, ale też odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Potrzebujesz kupić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi stykają się z siodłem, dzięki czemu zmniejszają zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie uszyte spodnie bryczesy powinny być elastyczne i ciasne, a przy tym nie krępować ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym dżokej czuje się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich należy upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wykonany z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych surowców gwarantujących dobrą przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje również uda i łydki. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one być wyposażone w warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które dają komfort cieplny podczas jazdy. Znaczenie mają również walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek czy liczne kieszenie.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]