Aspirator do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

Katar u małych dzieci to dość częsta, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie spać ani jeść, gdy przeszkadza im zalegający katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie wydzieliny jest tak ważne?

Zalegający katar prowadzi do komplikacji, a po zakażeniu bakteryjnym może przekształcić się w groźniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła podrażniając je. Żółtozielony, bakteryjny katar staje się niebezpieczny dla płuc i oskrzeli.

Jak można usuwać wydzielinę aspirator do nosa czy gruszka?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającego kataru. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wkładanej do otworu nosowego, którą następnie naciskamy. Wytworzone podciśnienie wciąga katar do wnętrza gruszki. Innym sposobem jest aspirator na wdech rodzica. W ostatnich latach bardzo popularny jest natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa do odkurzacza

Takie rozwiązanie może wywoływać zdziwienie u większości rodziców. Tymczasem jest to o wiele skuteczniejszy sposób niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, pasuje do większości odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, powinien być stosowany dopiero po rozrzedzeniu flegmy roztworem soli 0,9%. Po odciągnięciu kataru należy zatroszczyć się o nawilżenie uszkodzonej przez wydzielinę błony śluzowej nosa. Katarek do odkurzacza można kupić w 3 wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).