Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

Na skyshutters.pl zobaczysz wizualizacje z zastosowaniem shuttersów w sypialni.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, innymi słowy szutersy (shutters), kojarzą się najczęściej z wystrojem pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Ale ten element osłony okiennic można użyć też w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż modne w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, będą pełniły dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, iż znakomicie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, ponieważ to w salonie domownicy przesiadują po wiele godzin w trakcie dnia, a także podejmują tu gości. Dlatego też wypada zadbać, by ten pokój nie tylko zachwycający, ale także przytulny. Swoboda zmiany kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co umożliwia np. lekkie jego ściemnienie, kiedy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego zaciemnienie, jeśli pragniemy obejrzeć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – niezwykle łatwa konserwacja

Możliwość kontroli dostępu promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże także z innej przyczyny – za ich sprawą można skutecznie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która ma jak powszechnie wiadomo olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w okresie zimowym o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast latem łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Oprócz tego shuttersy lepiej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich czyszczenie jest niesłychanie łatwe i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się też w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]