Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Chcesz zamówić aparat do masażu limfatycznego? Skieruj się tutaj.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również miejsca masażu.

Maszyna do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie stosują maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które zakłada się na obrzękłe ramiona i nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór urządzenie uciska kończynę, wspomagając w ten sposób przepływ chłonki. Istnieje mnóstwo powodów do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To przede wszystkim zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania i jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród sportowców, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Mnóstwo opcji użycia urządzeń do presoterapii wpłynęło pozytywnie na progres tych aparatów. Dziś osoby raz za razem korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, za sprawą nowoczesnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest zabieg drenażu. Maszyny CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, toteż bez trudu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. miażdżyca i choroba nowotworowa, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]