Antena naziemna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Chcesz nabyć antenę naziemną? Sprawdź www.telmor.pl

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się nieprzydatnym przedmiotem, trzeba zainwestować także w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – co znajdziemy w sprzedaży?

Wybór anten naziemnych jest obecnie wyjątkowo szeroki. W sklepach znajdują się siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T oraz anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które teraz oferują nam producenci, charakteryzują się też wysoką odpornością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten naziemnych sprawił, że powinno bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy zamontować. Należy wiedzieć, że pod uwagę powinno się brać bardzo dużo uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników błyskawicznie znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]