Akcesoria do rolet – przykłady

Płytka montażowa, mechanizm do rolety, napinacz łańcuszka i haczyk montażowy to bardzo popularne i często nabywane akcesoria do rolet. Ich montaż jest prosty i instynktowny – każdy w domowym zaciszu zamocuje je w odpowiednim miejscu, bez konieczności wiercenia, użycia gwoździ albo śrub. Bezinwazyjny montaż i demontaż to największa zaleta nowoczesnych akcesoriów do rolet.

Akcesoria do rolet wewnętrznych – co powinieneś wiedzieć

Kupujesz rolety wewnętrzne? Oto zestaw akcesoriów, który otrzymasz od producenta:
– napinacz łańcuszka,
– haczyki montażowe,
– napięcie boczne tkaniny.
W czasie używania rolet wewnętrznych część akcesoriów może się zniszczyć. Co prawda nowoczesne akcesoria do rolet są najwyższej jakości, ale gdy zadziała na nie zbyt wysokie obciążenie, to mogą się złamać. Tak może przydarzyć się np. z uchwytami mocującymi, jeśli zbyt mocno rozchylimy skrzydła okien. Nie trzeba od razu wymieniać całych rolet, w zupełności wystarczy kupić parę niewielkich części z kategorii akcesoriów do rolet wewnętrznych. Twoje rolety po tej prostej naprawie posłużą jeszcze wiele miesięcy, a nawet lat.

Akcesoria do rolet dzień noc

Roleta dzień i noc to propozycja dla osób, którym zależy na kontroli ilość światła wpadającego do mieszkania, ale nie potrzebują zaciemnienia na poziomie 100%. Komplet akcesoriów do rolet dzień i noc to nierozerwalna para z roletami okiennymi. Pośród nich są mechanizmy, które służą rozwijaniu lub zwijaniu rolet. Bezcenną pomocą w montażu, a następnie w eksploatacji, będzie łańcuszek i napinacz. Zadaniem napinacza jest właściwe rozwijanie rolet, dzięki temu łańcuszek nie poplącze się ani nie przytnie.