Filmowanie z powietrza w produkcjach dla biznesu

Zdjęcia z powietrza bez wątpienia urozmaicają każdy film. Bez znaczenia, czy rejestrowane są ulice miast, tereny nad rzekami bądź jeziorami czy też terytoria leśne, z lotu ptaka prezentują się na ogół znacznie bardziej efektownie niż z poziomu gruntu. Nie dziwi zatem to, że filmowanie z powietrza jest chętnie stosowane przez twórców rozmaitych obrazów filmowych – zarówno tych niezależnych, jak i komercyjnych. Do niedawna ich sfilmowanie było szalenie drogie i uciążliwe – wiązało się z nieodzownością wynajęcia śmigłowca bądź samolotu oraz skorzystaniem z odpowiedniego ekwipunku. Współcześnie jednakże filmowanie z powietrza jest znacznie mniej kosztowne i nieskomplikowane pod względem logistyki – wystarczy zastosować w tym celu drona. O czym pamiętać poszukując specjalisty, który nagra dla nas takie filmy? Dlaczego należy postawić na takie filmy?

Filmowanie z powietrza w produkcjach dla biznesu i instytucji

Filmowanie z powietrza to technika, którą pomyślnie można zastosować w różnorodnych projektach reklamowych. Świetnie sprawdza się w filmach promocyjnych. Nieistotne jest to, czy chodzi o krótkie filmy, czy może dłuższe, kilkunastominutowe produkcje. Zdjęcia z lotu ptaka mogą uzupełniać klipu albo też tworzyć jego większą część (a w niektórych sytuacjach wręcz jego całość). Filmy z tego typu zdjęciami można wykorzystać do reklamy rozmaitych firm – zarówno mniejszych inicjatyw, jak i sporych przedsięwzięć. Dobrze spełnią swoje zadanie także w reklamowaniu działalności urzędów miejskich (szczególnie, jeśli idzie o spoty adresowane do turystów i dotyczące budowy infrastruktury) czy instytucji zajmujących się ochroną przyrody. Filmowanie z drona to też najlepsza metoda na to, aby pokazać rozmiar i stopień powodzenia rozmaitych inwestycji – na przykład budowlanych, drogowych czy przemysłowych.

Do filmowania z powietrza zatrudnij wykwalifikowanego operatora z certyfikatem

To, jak będą wyglądały produkcje zawierające ujęcia sfilmowane z drona jest zależne w dużym stopniu od zręczności operatora urządzenia. Sporo na temat jego umiejętności, a także jakości drona i znajdującej się w nim kamery, powiedzą nam filmy, które ta osoba do tej pory wykonała – z reguły możemy przejrzeć je w portfolio na stronie www. Sterujący sprzętem rejestrującym musi posiadać również świadectwo kwalifikacji operatora drona (UAVO), potwierdzający jego umiejętności i uprawniający do legalnego prowadzenia lotów komercyjnych w zasięgu wzroku (VLOS) oraz poza zasięgiem wzroku (BVLOS).