Sprawy spadkowe – pomoc prawna

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy pełną pomoc prawną z dziedziny prawa spadkowego. Dysponujemy bogatym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o dział spadku czy stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam także obce zagadnienia prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia firm lub udziałów w spółkach.

Fazy przygotowania do prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od swobodnej rozmowy z Klientem oraz od omówienia problemu, z którym się do nas zgłasza. Istotne jest, aby już przy pierwszym spotkaniu w sposób klarowny, zrozumiały i kompleksowy zaprezentować oraz wyjaśnić zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym etapem jest zaznajomienie się z niezbędną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności przygotowanie wspólnie ze spadkobiercami stosownej dla specyfiki sprawy metody działania i opracowanie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego, jak i oferując pomoc prawną przy projektach testamentów. Będziemy wsparciem też dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporu. W takim przypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny typ postępowań

Specyfika spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co pożegnały swoich krewnych, wymaga taktownego działania i pełnego zrozumienia. Częstokroć wiąże się to z kooperacją z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie bliskimi, dla których prawne uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym jest bolesnym obowiązkiem. W takich sytuacjach zespół naszej kancelarii, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które pozostaje bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.