Szukasz nowych opcji inwestycji? Rozważ złote monety bulionowe

Zamów złote monety na https://goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Osoby decydujące się na inwestycję w złoto mogą robić to na mnóstwo sposobów: nabywać akcje firm związanych z rynkiem kruszców lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w gałęzie gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, czy też kolekcjonować biżuterię inwestycyjną. Inną metodą jest nabycie złota inwestycyjnego, które oferowane jest nie tylko w formie sztabek, ale również monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – bite w celu inwestowania w nie kapitału

Monety ze złota kojarzą się zazwyczaj z monetami kolekcjonerskimi, aczkolwiek monety bulionowe, a więc lokacyjne, czy to ze złota czy z innych metali szlachetnych, różnią się od nich pod kilkoma względami. Co najistotniejsze monety bulionowe są emitowane celem inwestowania w nie środków finansowych, z tego zatem powodu ich nakład niezależnie od roku nie jest ograniczony ilościowo, a raczej regulowany przez popyt na rynku. Złote monety bulionowe nie są bite w kolekcjach tematycznych bądź w związku z istotnymi rocznicami, toteż ich rewers czy awers niezwykle rzadko jest modyfikowany. Przeważnie złote monety bulionowe wybijane przez konkretną mennicę różnią się od siebie tylko rocznikiem emisji. Znamienne jest to, iż część monet bulionowych, pomimo uważania ich za środek płatniczy, nie ma swojego nominału wyrażonego w walucie, a ich faktyczną wartość wyznacza waga oraz czystość wykorzystanego do ich bicia metalu szlachetnego. Zaletą monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w każdym zakątku globu, więc ich odsprzedaż jest w mniejszym stopniu obarczona ryzykiem straty niż regionalnych monet kolekcjonerskich.

Złote monety bulionowe – jakie kupimy w krajowych sklepach?

Najczęściej wybierane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 uncji, jednak emitenci wybijają również monety o nominale 1/4 czy 1/50 uncji złota. Trzeba wiedzieć, że monety bulionowe wybijane są zwykle ze złota najwyższej próby (.999), ale przykładowo. Amerykański Gold Eagle albo Krugerrand z Południowej Afryki wybijane są z kruszcu próby .9167. Jeśli monety bulionowe zawierają domieszkę miedzi, ma to przeważnie na celu zwiększenie twardości monety, a przez to zredukowanie możliwości jej uszkodzenia. Takie monety z dodatkiem innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są opisane powiadamia o wadze czystego kruszcu wykorzystanego do ich wybicia.

W ofercie polskich brokerów złotych monet bulionowych zainteresowani ich nabyciem inwestorzy bez problemu znajdą najpopularniejsze z nich, między innymi wspomniane wcześniej Krugerrandy, brytyjską Britannię czy chińską Pandę.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]