Pomoc w dużym zadłużeniu – kredyty konsolidacyjne bez BIK

Rozważne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie jest niebezpieczne. Zagrożenie dla naszej płynności finansowej i problemy z ich spłatą mogą jednak pojawić się, jeśli z kredytów i pożyczek korzystamy w sposób nierozważny, pożyczając zbyt wysokie kwoty lub zaciągając wiele zobowiązań jednocześnie. W takich przypadkach nie jesteśmy jednak skazani na wpadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy wykorzystać rozwiązania stworzone z myślą o ludziach takich jak my. Takim rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – na czym polega?

Jak wielu z nas na pewno wie, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszystkie dotychczasowe zobowiązania klienta, który dzięki temu zamiast płacić kilka różnych rat, spłaca jedną, zwykle dużo niższą niż suma poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc rozwiązaniem nie tylko wygodniejszym (nie muszą oni pamiętać o wykonaniu kilku różnych przelewów), ale też bardziej opłacalnym niż indywidualna spłata poprzednich zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne są udzielane zarówno przez banki, jak i przez firmy pożyczkowe, ale warto mieć na uwadze, że firmy pożyczkowe konsolidują praktycznie jedynie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najlepsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są łatwo dostępne. Wbrew pozorom dla klientów może oznaczać to spore problemy, związane z wyborem najkorzystniejszego wariantu. By ich uniknąć, warto poprosić o pomoc rzetelnego doradcy finansowego. Dzięki znajomości rynku finansowego odszuka on oferty instytucji, które udzielą finansowania klientom takim jak my, a w razie potrzeby zaproponuje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.