Kredyt gotówkowy – jaka wysokość?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najczęściej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo można zdobyć w ten sposób już nieduże kwoty – w wielu bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on również stać się formą pokrycia poważniejszych zakupów, ponieważ zazwyczaj jego maksymalna suma to nawet 100 tysięcy złotych, ale osoby o największych dochodach – na przykład lekarze – mogą pożyczyć aż pół miliona złotych. Koszty kredytu gotówkowego zależą w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do aż 16 procent. Co jeszcze należy o nim wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak możemy dowiedzieć się ze spotów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, jaki przedkładamy jest bezzwłocznie analizowany, przez co pieniądze otrzymujemy najwyżej po tygodniu, zaś dzięki niedużym restrykcjom, mają szansę uzyskać go również osoby z niskimi dochodami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany każdemu, bo tak jak przy innych typach kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu możemy przeznaczyć na dowolny cel – zarówno na kupno akcesoriów RTV, jak i samochodu czy pokrycie kosztów zagranicznego urlopu.

Kredyt gotówkowy – zaufaj doradcy

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy pamiętać, że łatwo wówczas o błędy, a ich skutkiem okazują się najczęściej ogromne finansowe kłopoty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy dokładnie przemyśleć, porównując tak odsetki, jak i pozostałe koszty – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem z pewnością okażą się więc usługi profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli spłacić go bez większych komplikacji.