Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

Sprawdź więcej informacji o mass collect na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację wpłat. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza organizację dużym i małym firmom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Działanie usługi mass collect jest właściwie dość proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest przydatne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest spora grupa kontrahentów, czyli np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych, jak również wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednakże uprzednie przydzielenie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do wykonania przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew lub przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect łączy się też z szybszym księgowaniem przelewów niż podczas księgowania przez pracownika, a zarazem wyeliminowaniem możliwych pomyłek nieraz mających miejsce w czasie tego procesu.

Łatwiejsze śledzenie wpływających opłat – o atutach mass collect

Chociaż mass collect nie jest aktualnie proponowane w większości banków (posiadają ją m.in. BNP Paribas i PM Bank) warto zastanowić się nad jego zastosowaniem w firmie, również takiej, która miesięcznie wystawia około 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym łatwiejsze kontrolowanie spływu należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie zwiększa terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]