Nauka rysunku dla amatorów i przyszłych studentów ASP

Rysowaniem można wyrazić siebie i zarobić na życie, niemniej jednak nawet ci, którzy nie wiążą z nim swojej przyszłości zawodowej, mogą czerpać z niego ogromne korzyści. Potwierdzano bowiem, że nawet nieprofesjonalne rysowanie ma pozytywny wpływ na nasze emocje oraz psychikę. Pozwala się odstresować i puścić w niepamięć codzienne problemy, jest także ważnym elementem wychowania. Wielorakie korzyści wynikające z rysowania powodują, iż wielu z nas postanawia podnieść swoje plastyczne kwalifikacje. Taką sposobność dają nam lekcje rysunku prowadzone przez zawodowych artystów.

Szkoła rysunku – dla kogo?

Grono odbiorców, do których kierowana jest oferta lekcji rysunku, jest bardzo szerokie. Niektóre zajęcia opracowane są z myślą o dzieciach, dla których są bodźcem do kształtowania wrażliwości, umiejętności manualnych i wyobraźni. Mnóstwo osób zaczynających lekcje rysunku to licealiści przygotowujący się do egzaminów wstępnych na ASP – dotyczy to głównie takich miast jak Wrocław, Katowice, Poznań czy Kraków. Nie brakuje również kursów adresowanych do początkujących – tych, którzy zwyczajnie uwielbiają rysować i chcieliby robić to lepiej, w pełni wykorzystując swoje możliwości.

Czego nauczymy się na lekcjach rysunku?

Szkoła rysunku oferuje lekcje przystosowane do potrzeb osób o rozmaitych zainteresowaniach artystycznych. Dużo czasu poświęca się rysunkowi – to bez wątpienia najpopularniejszy typ plastycznej działalności. Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszą się lekcje malarstwa. Nauka rysunku i malarstwo to rzecz jasna nie jedyne kursy, które możemy wybrać. Dobre szkoły oferują też naukę malarstwa cyfrowego (ang. digital painting) oraz rysunku architektonicznego.

Nasza siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]