Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

Świat grafiki bez ustanku ewoluuje i coraz częściej twórcy porzucają tradycyjne metody preferując wykonywanie swoich prac wyłącznie cyfrowo. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko swobodę wykonywania dzieł 2D, ale też modelowania trójwymiarowych obiektów. Inicjacja nauki modelowania 3D nie wymaga obecnie dużych nakładów finansowych – każdy może bowiem zainstalować program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który zarazem jest zupełnie darmowy.

Kursy modelowania 3D polecamy w jak najmniej licznych zespołach

Korzystania z dowolnego programu można nauczyć się samemu, jednakże proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nieraz jest dość frustrujący. Właśnie dlatego zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie szczególnie pomocne dla tych, którzy niedawno odkryli program Blender. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy dodawanie przeróżnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeśli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego pedagoga. Dydaktyk na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez kursanta doradzając, które elementy warto dopracowac i podpowiadając ku temu stosowne drogi. Jak w przypadku innych kursów najlepiej, aby przebiegał on w niewielkich grupach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów a także hobbystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest obecnie umiejętnością poszukiwaną i poważaną głównie w branży projektowej, gier wideo i filmowej. Poznanie programu Blender 3D daje więc sporo perspektyw zawodowych. W czasie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane prace, które później można śmiało uwzględnić w swoim portfolio. Nie oznacza to natomiast, iż kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży gier wideo i łączą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju kursów to po prostu artyści i hobbyści, którzy chcą spróbować nowych form wyrażania siebie bądź poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności.

Nasza siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]