Gotowanie dla najmłodszych – warsztaty kulinarne dla dzieci

Zajrzyj w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków.

Dzieci lubią asystować nam w gotowaniu – przystrajać ciasta bądź podawać i wybierać składniki. Pragniesz rozwijać zapał kulinarny Twojego malucha? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci rozwija pomysłowość małych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w wieku od 6-10 lat. Podczas warsztatów dzieci rozwijają swoją pomysłowość oraz uczą się samodzielności i co najistotniejsze – zdobywają pożyteczne umiejętności. A po prostu świetnie się bawią. Wybieranie i mieszanie składników, komponowanie ciekawych smaków i nauka smacznych przepisów – to wszystko powoduje, iż maluchy z entuzjazmem gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają również zasady, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach biorą udział również rodzice, jest to tym samym świetna okazja do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a następnie poczęstować się tym, co upichciły.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Zajęcia organizowane są w Krakowie i trwają 3 godziny. W czasie warsztatów maluchy przyrządzają deser oraz danie główne. Młodzi entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – podjąć się pieczenia ozdobionej świeżymi dodatkami, pachnącej tradycyjnej pizzy, albo ugotować wyborny makaron na słono bądź słodko. W czasie kursu grupa przygotowuje również wyborną deser – mus z kruchym ciastem oraz polewą owocową. Lekcja poprzez zabawę to świetna metoda na spędzenie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ukochanych potraw niesie dzieciakom moc satysfakcji. Nawet najbardziej krnąbrne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się pieczeniu smakowitej pizzy czy ozdabianiu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez zawodowego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i doskonały kontakt z dziećmi.

Nasza siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]