Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o malarstwie cyfrowym, znajdziesz na https://digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dłuższego czasu próbuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już wystarczająca, by znaleźć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie projektowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują najczęściej zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Znając te realia wiele początkujących osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast sięga po znane programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Jakie programy do digital paintingu wykorzystują artyści

Jest kilka programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że został stworzony jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie został podstawowym oprogramowanie ilustratorów i game devów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak przykładowo GIMP, Affinity Photo czy Clip Paint Studio, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane farbami olejnymi, akwarelą lub temperą. Digital painting zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość cofnięcia niefortunnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Kurs Photoshop online – więcej niż tylko nauka podstaw funkcjonowania programu

Właściwie lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednakże żeby stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać potrzebne metody stosowania pędzli oraz zaawansowane funkcje oprogramowania, wypada zapisać się na kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie kursy jest rozległe i nie uczą one tylko podstaw funkcjonowania programu. Kluczowe jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z autorem szkolenia.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]