Zastosowanie urządzeń do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia pomagająca leczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest używana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często stosowana w kosmetologii, ortopedii, medycynie sportowej, rehabilitacji, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się dużą efektywnością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Dzisiejsze aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niesłychanie precyzyjny, dzięki czemu terapia zapewnia nadzwyczaj dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej działają między innymi w przypadku schorzeń powiązanych z narządami ruchu, takich jak zespół bolesnego barku, kolano skoczka, bóle nadgarstka czy bóle kręgosłupa. Urządzenie do fali uderzeniowej może być używane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez fizjoterapeutów i kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – efektywna redukcja bólu

Dostępne na rynku aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 niezależne kanały oraz aplikatory, co umożliwia przeprowadzenie leczenia u dwóch osób w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w 70-80% przypadków.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]