Urządzenia Vitberg w pierwszej Pracowni Wibroterapii w Krakowie

Zobacz więcej szczegółów o marce Vitberg na www.youtube.com

W 2018 roku na krakowskim AWF-ie zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt zaistniał przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Zajęcia dydaktyczne i badania z urządzeniami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała w celu prowadzenia badań naukowych nad wpływem terapii wibracjami na organizm człowieka. Będą w niej także prowadzone zajęcia dla studentów AWF-u z dziedziny odnowy psychosomatycznej, kosmetologii i fizykoterapii. Zestawy RAM Vitberg+, w które wyposażona jest pracownia, posłużą także do regeneracji sportowców. Rozgłos krakowskiej Pracowni Wibroterapii spowodowała, że moduły Vitberg zaczęły testować AWF-y w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się produkty firmy Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty testów mogą przysłużyć się do optymalizacji treningów sportowców czy modernizacji terapii pacjentów. Z pewnością w Pracowni Wibroterapii będą przeprowadzane prace badawcze z zakresu fizjologii i biochemii. Analizie poddane będzie oddziaływanie terapii wibracjami na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Wyniki badań będą zestawiane z rezultatami laboratoriów z całego świata.

Nasza siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]