Leczenie stożka rogówki. Uzyskaj więcej informacji.
Keratoconus, inaczej stożek rogówki, to dolegliwość, która niezmiernie utrudnia codzienne funkcjonowanie – pogarsza jakość widzenia, a przy tym może powodować kolejne schorzenia oczu. W nowoczesnych klinikach okulistycznych eksperci dysponują wiedzą pozwalającą sprostać tym problemom. Jak zatem winna przebiegać korekta stożka rogówki?
Stożek rogówki w wielu przypadkach towarzyszy innym schorzeniom oczu
Rogówka to transparentny element oka, który silnie koncentruje promienie światła. Mieści się przed tęczówką i ma dużo nocyceptorów, lecz jest słabo ukrwiona. Około trzydziestego roku życia może ulec zniekształceniu przejawiającemu się ścieńczeniem oraz uwypukleniem w centralnej części. Dzieje się tak na skutek osłabienia tkanki, która prawdopodobnie robi się podatna na działanie rodników. Stożek rogówki wywołuje niezborność i krótkowzroczność, przez co pacjent widzi kategorycznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie światła. Chorzy uskarżają się również na podrażnienie oczu, czasami zdarza się też widzenie podwójne. Keratoconus często współistnieje z pozostałymi schorzeniami oczu, m.in. zapaleniem spojówek wywołanym alergią. Szczęśliwie obecnie osiągalne jest skuteczne leczenie stożka rogówki. Na początkowym etapie dolegliwość jest prostowana przy pomocy okularów albo soczewek kontaktowych, z czasem jednakże niezbędne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.
Korekta stożka rogówki – możliwe procedury
Korekcję stożka rogówki przeprowadza się za pomocą wielu zabiegów medycznych. Aktualnie najbardziej skuteczną metodą na poprawę jakości widzenia jest cross linking i wszczepienie pierścieni śródrogówkowych. Nowoczesne kliniki okulistyczne specjalizują się też w korekcie stożka rogówki za pomocą modelowania, tj. zabieg Topoguided. Doskonałe efekty przynoszą zabiegi korzystające z technologii mapowania rogówki, która pomaga osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie pozwala na niwelowanie astygmatyzmu albo krótkowzroczności przy pomocy soczewek kontaktowych. Chorzy mogą również po po odpowiednim czasie zapisać się na zabieg laserowy, który całkiem eliminuje wadę wzroku.
Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]