Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Jeśli chcesz zamówić aparaty do magnetoterapii, odwiedź ten adres

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia redukuje również ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych, poprawia krążenie i zmniejsza obrzęki.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to istotny element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na duże rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy także modele mobilne, doskonale sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]