Ortokorekcja – modelowanie rogówki specjalnymi soczewkami

Na https://tinyurl.com/yg9pxszz uzyskasz więcej informacji o ortokorekcji.

Czy zakładanie okularów przy krótkowzroczności jest koniecznością? Okazuje się, że przy nieznacznej wadzie wzroku okulary mogą być zbyteczne, jeśli postanowimy postawić na ortokorekcję.

Ortokorekcja, czyli alternatywa dla laserowej korekty krótkowzroczności

Astygmatyzm oraz krótkowzroczność to problematyczne wady wzroku, które potrafią znacznie obniżyć jakość życia. Można je skorygować z pomocą lasera, jednakże wiele osób nie decyduje się na zabieg tego rodzaju z powodów finansowych bądź wręcz ze strachu przed ingerencją lasera. Nie oznacza to jednakże, iż są one na zawsze skazane na noszenie szkieł korekcyjnych i obserwowanie sukcesywnego powiększania się wady wzroku. Krótkowzroczność można skorygować i zatrzymać jej postęp za pomocą ortokorekcji – niechirurgicznej, bezpiecznej, i – co ważne – skutecznej metody polegającej na modelowaniu krzywizny rogówki w trakcie snu. Jak to możliwe? Gdy osoba, która włożyła szkła ortokorekcyjne śpi, soczewki ortokorekcyjne oddziałują na nabłonek rogówki, modelując jej kształt poprzez odpowiednie jej wypłaszczenie w rezultacie czego usuwają przyczynę wady wzroku. Wpływ działania ortosoczewek jest wyczuwalny w wielu przypadkach nawet po jednej nocy od ich pierwszego zastosowania. Wypada jednakże zaznaczyć, że nie jest to działanie permanentne jak w przypadku laserowej korekcji wzroku. Efekt utrzymuje się wyłącznie przy systematycznym korzystaniu ze szkieł ortokorekcyjnych i, rzecz jasna, drobiazgowym przestrzeganiu instrukcji lekarza prowadzącego, gdyż w przeciwnym przypadku może dojść do powikłań. Zmiana kształtu rogówki przez otrokorekcję jest całkowicie odwracalna – po zaprzestaniu zakładania ortosoczewek rogówka powraca samoistnie do swojego pierwotnego kształtu.

Jaka wada wzroku uniemożliwia zastosowanie ortosoczewek?

Krótkowzroczność to wada, której doświadczają osoby w każdym wieku, także najmłodsi. Całe szczęście z ortosoczewek mogą korzystać dzieci powyżej 7 roku życia, dzięki czemu w ciągu dnia mogą radować się niczym nieograniczoną aktywnością, zupełnie jak ich koledzy ze zdrowym wzrokiem. Wypada jednakże wiedzieć, iż ortokorekcja jest niewskazana przy miopii większej niż -8 dioptrii. Kształt rogówki każdego pacjenta jest inny, dlatego soczewki wykorzystywane w tej metodzie są dobierane indywidualnie, po szczegółowym badaniu wzroku oraz sporządzeniu topografii rogówki pacjenta. Istnieje kilka przeciwwskazań do ortokorekcji, to między innymi stożek rogówki oraz uraz gałki ocznej.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]