Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Obecnie natomiast, stosując nowoczesne sprzęty i – w szczególności – skuteczne środki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować pacjentom, że zabiegi będą w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się potrzebne za każdym razem, kiedy pojawi się zapalenie miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu supercienkich sprzętów, przez co lekarz może dostać się do głęboko położonych warstw zęba. Warto jednak pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, często bardzo zaawansowanych technologicznie narzędzi. Jakich?

Sprzęt do leczenia kanałowego

Obok sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo ważne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba transmitują do ekranu przed oczami stomatologa, minimalizując prawie do zera ryzyko różnego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie także sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności ułatwiają specjalne urządzenia elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze stosują także specjalne narzędzia, które pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – znaczne skrócenie zabiegu oraz polepszenie komfortu leczonego.

Leczenie kanałowe – kiedy bezpłatne?

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, iż nie we wszystkich przypadkach jest ono fundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom niepełnoletnim. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie zaś pełnopłatne. Jeśli jest ono niezbędne, powinniśmy wybrać się do dentysty posługującego się nowoczesnymi akcesoriami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach poprzedni klienci mówią w sieci.