Jonizator powietrza dla domu i biura

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie rześkości nadają jony ujemne, które tworzą się między innymi w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu pomyślnie wpływają na nasze zdrowie i środowisko, oczyszczają powietrze oraz łagodzą niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja zachodzi w rezultacie wyładowania elektrycznego, wpływu intensywnego pola magnetycznego bądź wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Dzisiaj większa część z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, takich jak telewizory, drukarki czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach silnie zurbanizowanych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego żeby znowu odczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji stosowany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wyłapać niebezpieczne drobnoustroje i wirusy, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego zmęczenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, zaleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w szpitalach, instytucjach publicznych, szkołach czy biurach, czyli tam, gdzie istotne jest skupienie się na wykonywanych obowiązkach.